Nadácia Gene Haas Foundation venuje ďalších 500 000 dolárov na štipendiá na školách so zameraním na obrábanie a výrobu

Haas Automation Europe

‚‚Nadácia Gene Haas Foundation venuje ďalších 500 000 dolárov na štipendiá na školách so zameraním na obrábanie a výrobu‘‘ od Haas Automation Europe

Spoločnosť Haas Automation Europe (HAE) s radosťou oznamuje, že nadácia Gene Haas Foundation (GHF) venuje ďalších 500 000 dolárov (cca. 445 000 Eur) 38 školám v 15 krajinách Európy. Tieto peniaze, ktoré venuje Gene Haas, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Haas Automation, sa použijú na štipendiá na školách so zameraním na obrábanie a výrobu. Celkovo tak výška príspevkov nadácie GHF v Európe od roku 2015 dosiahla hranicu takmer 1 milióndolárov!

Prostriedky z nadácie GHF sú určené na pomoc študentom a ich rodičom s úhradou nákladov na školné. 38 úspešných škôl v roku 2016 si rozdelí sumu 407 445 dolárov.

Príjemcovia prostriedkov z nadácie sa nachádzajú v Belgicku, Bosne, Chorvátsku, Francúzsku, Grécku, Litve, Holandsku, Poľsku, Portugalsku, Španielsku, Rusku a na Ukrajine. V Poľsku si dve školy rozdelia 46 000 dolárov. V Španielsku si 5 škôl rozdelí sumu 69 000 dolárov a 10 belgických škôl dostane celkovo 54 000 dolárov. Celkovo tak vďaka prostriedkom z nadácie GHF získa finančnú podporu viac ako 2000 študentov.

Zároveň bolo vyčlenených 30 000 dolárov pre školenie pedagógov v Portugalsku a ďalšie prostriedky budú slúžiť na úhradu školenia pedagógov v Poľsku a Nemecku, vďaka čomu výška prostriedkov poskytnutých nadáciou GHF dosiahne sumu okolo 500 000 dolárov.

Štipendiá sa udeľujú v spolupráci so spoločnosťou Haas Automation a Inštitútom pre získavanie zručností v odbore spracovávania kovov (NIMS). V Európe dohliada na projekt a prerozdeľovanie prostriedkov Simon Vanmaekelbergh, koordinátor Európskeho vzdelávacieho partnerstva a HTEC za spoločnosť Haas Automation.

„Štipendiá sú súčasťou pokračujúceho záväzku, ktorým pán Gene Haas podporuje vzdelávanie v technických smeroch,“ hovorí. „Veríme, že vďaka nim sa vychovajú usilovní mladí ľudia schopní ovládať CNC stroje, čo pomôže zabezpečiť spoľahlivý prílev riadne vyškolených zamestnancov pre výrobné odvetvie po celom kontinente.“

Nadácia Gene Haas Foundation udeľuje štipendiá na troch kontinentoch. Sieť Technických vzdelávacích centier Haas (HTEC) pomáha tisíckam vzdelávacích programov v oblasti obrábania v Severnej Amerike, Európe a Afrike a čoskoro sa rozšíri aj do Ázie.

Viac noviniek

Spoločnosť Haas Automation Europe spúšťa mobilný monitorovací systém HaasConnect pre všetky stroje s...
Veľmi populárna vŕtačka/závitovačka DT-1 od spoločnosti Haas Automation, Inc. je teraz dostupná s vretenom s&
Spoločnosť Haas Automation oslavuje najlepšie výsledky v histórii dosiahnuté na európskom veľtrhu; spoločnosť si pred
Spoločnosť Haas Automation Inc. prerobila a opätovne spustila svoju medzinárodnú webovú stránku, ktorá sa ter
Spoločnosť Haas Automation Europe zverejnila podrobnosti o svojich najnovších prezentačných dňoch, ktoré sa budú k
Adresa
Mercuriusstraat 28
1930
Zaventem
Belgicko
Typ spoločnosti
Výrobca
Exportné regióny
Európa
Certifikáty
DIN EN ISO 9001:2008
Založenie
1983