Katalóg

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

14.01.2022 00:01

Spoločnosť KIPP predstavuje poistné skrutky na použitie v hygienicky náročných oblastiach použitia

Spoločnosť HEINRICH KIPP WERK vyvinula uzamykací kolík, ktorý spĺňa zvýšené hygienické požiadavky. Jeho konštrukcia v súlade s hygienickými smernicami zabraňuje priľnutiu čiastočiek nečistôt a zjednodušuje procesy čistenia. Vďaka tomu je uzamykací čap ideálny na konštrukciu strojov a systémov používaných v odvetviach, ako sú potravinársky priemysel, farmaceutický priemysel a zdravotnícka technika.

Uzamykacie čapy umožňujú rýchle nastavenie pohyblivých častí strojov. Zvyčajne sa čap vytiahne zo svojho náprotivku pomocou jeho vyťahovacieho gombíka alebo krúžku, aby sa časti stroja bezpečne presunuli a uzamkli do požadovanej polohy. Spoločnosť KIPP teraz predstavuje konštrukčný prvok v hygienickom dizajne pre oblasti použitia, v ktorých hrá dôležitú úlohu čistiteľnosť. Nová zaisťovacia skrutka, vyrobená z vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele 1.4404, má zúžený golier, takže skrutkovací bod možno hygienicky utesniť pomocou príslušných tesniacich podložiek a podložiek. Povrch konštrukčného prvku s hĺbkou drsnosti Ra < 0,8 µm zabraňuje priľnutiu čiastočiek nečistôt. Okrem toho je uzamykacia skrutka vhodná na čistiace procesy CIP/SIP.

Nová uzamykacia skrutka v hygienickom vyhotovení vyrobená z materiálov spĺňajúcich požiadavky FDA je odolná voči polárnym a nepolárnym médiám, ako aj aromatickým látkam. Je k dispozícii vo verziách s uzamykacou drážkou alebo bez nej a s kaleným alebo nekaleným uzamykacím čapom. Blokovací kolík je k dispozícii s priemerom kolíka 6 a 8 mm a so skrutkovacími závitmi vo veľkostiach M10 a M12 s bežným a jemným závitom. Jeho tesnenie hriadeľa je voliteľne k dispozícii z materiálu 70 EPDM 291 (čierny) alebo 75 Fluoroprene® XP 41 (modrý). Zodpovedajúce hygienické tesnenie USIT® K1491 a podložka z rovnakých základných materiálov sú súčasťou dodávky a v prípade potreby ich možno získať aj ako príslušenstvo.

Viac noviniek

Praktické a ergonomické