Katalóg

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

16.11.2022 03:11

Nexofox BGE 5510 dPro robí z každého motora inteligentný motor

Externú elektroniku BGE 5510 dPro možno pod hlavičkou nexofox použiť pre všetky motory bez ohľadu na výrobcu. Nexofox je značka IIoT spoločnosti Dunkermotoren, a teda je súčasťou spoločnosti AMETEK. Elektronika podporuje všetky bežné komunikačné rozhrania vrátane CANOpen, PROFINET, EtherCAT a Ethernet/IP, ako aj bezpečnostné funkcie, napríklad STO.

Okrem toho možno všetky funkcie nexofox použiť pre akýkoľvek typ a značku motorov BLDC a DC, čím sa z akéhokoľvek motora stane inteligentný motor. Štandardné funkcie nexofox zahŕňajú MotionCode ako bezplatný programovací nástroj a funkcie IIoT, ako napríklad monitorovanie stavu na báze cloudu s funkciou SmartDiagnostics. To umožňuje implementovať rozsiahle aplikácie priamo v samotných regulátoroch. Jedným z príkladov je ZeroPLC, kde názov hovorí za všetko - celá aplikácia je implementovaná priamo na BGE 5510 dPro pomocou MotionCode, čo znižuje prevádzku zbernice a v niektorých aplikáciách robí samostatný PLC zbytočným - ZeroPLC teda často znamená aj nulové náklady.

Pohľad do blízkej budúcnosti sľubuje ešte viac - po softvérovej aj hardvérovej stránke. V softvérovom oddelení sa už chystá vydanie rozšírení pre SmartDiagnostics, ako je napríklad interakcia medzi riadiacou jednotkou a aplikáciou SmartphoneApp alebo dokonca vzdialený osciloskop. Rozširovanie vývojového prostredia MotionCode o ďalšie a ďalšie nové funkcie, ktoré ešte viac uľahčia programovanie, sa tiež neustále ženie vpred. Pokiaľ ide o hardvér, BGE 5560 dPro s výkonom do 60 A trvalého prúdu, ako aj vhodné modulové riešenia pre oba regulátory už boli oznámené a ich uvedenie na trh je naplánované už na rok 2023. V budúcnosti tak bude možné pokryť ešte širšie výkonové a aplikačné spektrum.

Okrem čistého hardvéru a softvéru poskytuje spoločnosť nexofox aj potrebnú podporu pre uvedenie do prevádzky alebo ladenie všetkých motorov na BGE 5510. Medzi ďalšie servisné funkcie patria školenia okolo parametrizácie a návody na správnu implementáciu MotionCode.

Viac noviniek

Dunkermotoren, značka spoločnosti AMETEK, je už mnoho rokov produktovým partnerom spoločnosti Siemens pre systémy SIMATIC MICRO-DRIVE. V poslednom čase spoločnosť Dunkermotoren užšie spolupracuje so spoločnosťou Siemens na ďalšom rozvoji PROFINET, technológie rozhrania priemyselného Ethernetu nezávislej od výrobcu. Preto bolo zmysluplné spojiť sily a demonštrovať náš vývoj spoločne pomocou spoločného prototypového modelu na veľtrhu

Po tom, čo bol veľtrh sps v norimbergu 2021 v krátkom čase zrušený kvôli Covid-19, sa priemysel a...

Dunkermotoren, značka spoločnosti AMETEK Advanced Motion Solutions, zavádza nové štandardizované typové označenie pre svoje motory a pohony. Ten spája všetky relevantné informácie o motore alebo kompletnej kombinácii pohonu, napríklad s prevodovkou, snímačom, brzdou a elektronikou, na jednom štítku
Spoločnosť MAE, značka spoločnosti AMETEK Advanced Motion Solutions, ktorá sa vždy usiluje o inovácie a technické zlepšenia, vyvinula novú platformu dúchadla, špeciálne navrhnutú pre batériové čističky
Od 1. júna 2022 je spoločnosť Dunkermotoren, značka spoločnosti AMETEK Advanced Motion Solutions, oficiálnym členom Industrial Digital Twin Association "IDTA"
Séria jednosmerných motorov GR od spoločnosti Dunkermotoren sa na trhu za desaťročia osvedčila ako mimoriadne robustná a spoľahlivá. Preto sa tento rad teší veľkej obľube a je vzorom pre ostatných dodávateľov. S najnovšou revíziou spoločnosť Dunkermotoren zlepšuje tepelný manažment a odolnosť proti korózii, čo ďalej rozširuje jej vedúce postavenie.