GEDA GmbH
GEDA GmbH
22.06.2026 01:06
Le Havre, Francúzsko – Na náročnej stavbe v Le Havre vo Francúzsku sa v súčasnosti využíva transportná plošina GEDA 1500 Z/ZP v uzavretej konfigurácii. Projekt sa realizuje v areáli tepelnej elektrárne, ktorá bola v apríli 2021 vyradená z prevádzky a v súčasnosti prebieha jej postupná demontáž.
Na práce na komíne v tejto lokalite bola inštalovaná plošina GEDA 1500 Z/ZP vo verzii BS s výložníkmi UNI-X. Plošina bola špeciálne prispôsobená požiadavkám danej lokality: Jednotka má uzavretú konštrukciu.
Uzavretá verzia transportných plošín GEDA rozširuje osvedčený rozsah použitia týchto riešení pre prístup do výšky, ktoré sa používajú po celom svete už desaťročia. Okrem modelu GEDA 1500 Z/ZP sú k dispozícii aj modely GEDA 500 Z/ZP a GEDA 1200 Z/ZP v uzavretej verzii. Sú vhodné najmä pre špecializované úlohy a náročné aplikácie, kde konštrukčné podmienky alebo bezpečnostné požiadavky vyžadujú špeciálne riešenia.
Kľúčovou výhodou uzavretej konštrukcie je znížená bezpečnostná vzdialenosť pri zachovaní vysokých bezpečnostných štandardov spoločnosti GEDA. Výsledkom je, že uzavreté transportné plošiny ponúkajú nákladovo efektívne riešenie, ktoré je vysoko praktické a poskytuje vynikajúci pomer ceny a kvality.
Spoločnosť GEDA ponúka aj flexibilné riešenie pre existujúce systémy: už používané transportné plošiny GEDA je možné pomocou príslušných súprav na prestavbu premeniť na uzavretú verziu. Okrem toho je možné uzavreté modely objednať priamo z továrne. Vďaka širokej škále existujúcich variantov plošín vhodných na prestavbu je možné realizovať širokú škálu konfigurácií na mieru.
V Le Havre sa v počiatočnej fáze prevádzky bude dopravná plošina používať vo výškach od 0 do 19 metrov na prepravu materiálov a montážnych tímov pre lešenie, ktoré sa ešte má postaviť. Systém bude následne rozšírený na konečnú výšku 43 metrov. Potom bude slúžiť na následné čistenie a odstraňovanie azbestu z komína.
Samotný komín je vysoký 240 metrov a v Le Havre je považovaný za historicky významnú stavbu. Špecifické okolnosti projektu demolácie kladú vysoké nároky na logistiku, bezpečnosť a prispôsobivosť použitého prístupového zariadenia.
S pomocou špeciálne konfigurovaného uzavretého systému GEDA 1500 Z/ZP spoločnosť GEDA opäť dokazuje, ako je možné spoľahlivo nasadiť flexibilné dopravné riešenia aj za zložitých podmienok na stavenisku – od prepravy materiálov až po bezpečné zdvíhanie tímov do výšky.
Poznámka: Spoločnosť GEDA vám rada poskytne podrobný prehľad dostupných možností prestavby na uzavreté verzie.
04.06.2026 01:05
Nový GEDA IoT-Box PremiumStredne veľký výrobca stavebných a...
07.05.2026 01:05
Nový GEDA IoT Box Premium
S novým GEDA IoT-Box Premium robí GEDA svoj...
26.04.2026 10:50
Prvý GEDA SHAFT LIFT ide do DánskaPrvý GEDA SHAFT LI...
22.03.2026 01:05
ŠACHTOVÝ VÝŤAH GEDAS novým výťahom G...
16.03.2026 01:00
GEDA v meste troch riek