Katalóg

Eppendorf SE

  • DIN EN ISO 9001
  • ISO 17025
  • ISO 13485

13.01.2022 00:01

Medzinárodná mrazničková výzva 2022: Optimalizujte svoje postupy pri skladovaní v chlade!

Hamburg, január 2022

Globálne otepľovanie je pre ľudstvo výzvou - Glasgow nám to opäť pripomenul. Diskusie o udržateľnosti sa zameriavajú predovšetkým na spotrebu energie. Výnimkou nie sú ani laboratórne zariadenia. Dokonca aj tie najekologickejšie a energeticky najúčinnejšie ultranízkoteplotné mrazničky si stále vyžadujú značné množstvo energie na udržiavanie extrémne nízkych teplôt -80 °C 24 hodín denne, 7 dní v týždni, po celé roky.

Neziskové organizácie My Green Lab a Medzinárodný inštitút pre udržateľné laboratóriá (I2SL) opäť spolupracovali na ocenení najlepšej koncepcie na zlepšenie chladiarenských skladov s ohľadom na udržateľnosť: Mrazničková výzva 2022 (The Freezer Challenge 2022).

Používatelia môžu získať body za opatrenia z oblasti správnych postupov riadenia, vyladenia teploty a ďalších oblastí, ako aj za zdieľanie informácií o osvedčených postupoch. Ocenenia budú udelené tým, ktorí urobili najviac pre úsporu energie a zlepšenie skladovania vzoriek.

Od roku 2017 sa v rámci tejto výzvy ušetrilo viac ako 14 miliónov KWh energie na celom svete vďaka lepšiemu skladovaniu v chlade.

Na základe našej zodpovednosti za životné prostredie spoločnosť Eppendorf hrdo sponzoruje Medzinárodnú výzvu Freezer Challenge 2022 už piatykrát v rade, počnúc rokom 2018.

Viac informácií o Freezer Challenge 2022 na https://www.freezerchallenge.org.Viac noviniek

Výzva na prihlasovanie!

Jednokanálová pipeta Eppendorf Research® plus s variabilným objemom z&ia...

Rok 2021 je dôležitým medzníkom pre všetkých, ktorí pracujú v laboratóriu. Pred 60 rokmi spoločno...

  • Podpora pre "Rozvoj žien vo vede"
  • Vianočný dar umožňuje 20 postdoktorandkám zapo...

Popredná spoločnosť v oblasti biologických vied Eppendorf uvádza na trh novú centrifúgu navrhnutú...