Katalóg

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

  • DIN EN ISO 9001:2015

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

  • DIN EN ISO 9001:2015

16.05.2023 01:05

Inteligentné produkty pre väčšiu bezpečnosť

Zaisťovacie skrutky a nové polohovacie puzdrá so snímačom stavu od spoločnosti norelem

spoločnosť norelem naďalej rozširuje svoj rozsiahly sortiment v oblasti výrobkov so snímačmi stavu a okrem poistných skrutiek teraz ponúka aj polohovacie puzdrá so snímačmi stavu. S týmito novými inteligentnými výrobkami je norelem priekopníkom na trhu: integrácia indukčných snímačov znižuje straty materiálu a výrazne zvyšuje spoľahlivosť procesov.

Výrobné procesy majú byť stabilnejšie, presnejšie a spoľahlivejšie. Produkty so senzorom podporovaným monitorovaním stavu a polohy, ako sú napríklad aretačné skrutky norelem a polohovacie puzdrá so senzormi stavu, tu ponúkajú jednoznačnú výhodu.

V prípade aretačných skrutiek so senzorom stavu senzor integrovaný do rukoväte zisťuje stav skrutky. Snímač je pripojený k riadeniu stroja prostredníctvom trojžilového PVC kábla. Stav (zamknutá alebo vytiahnutá) sa dá presne zistiť, čo umožňuje riadenie procesu v závislosti od ovládania. Dĺžka, výška a poloha pohyblivých komponentov sa tak dá nastaviť ešte presnejšie. Blokovacie kolíky od spoločnosti norelem sú k dispozícii z ocele alebo nehrdzavejúcej ocele.


Polohovacie puzdrá so snímačom stavu majú na puzdre variabilne nastaviteľný snímač. Na modely "pre stavový snímač" môže používateľ namontovať komerčne dostupný indukčný snímač s priemerom 3 mm. Indukčný snímač detekuje signál a prenáša ho do riadenia stroja, ktoré napríklad spustí výrobný cyklus až vtedy, keď sú všetky ovládacie alebo detenčné prvky v správnej polohe. Elektronické sledovanie stavu sa okrem iného využíva v baliacom priemysle, najmä pri nastavovaní formátu baliacich strojov.


Okrem aretačných skrutiek a polohovacích puzdier má norelem vo svojom sortimente aj odpružené prítlačné prvky so senzorom stavu a senzory stavu z nehrdzavejúcej ocele s držiakom pre rýchloupínacie svorky.
Viac noviniek

Od jednoduchých pohonov po komplexné polohovacie pohony
Mechanický upínací systém od spoločnosti norelem upevní štandardné diely za niekoľko sekúnd
Efektívna automatizácia procesov pomocou pneumatických upínacích prvkov

22.08.2022 01:05

norelem na AMB 2022
Na medzinárodnom veľtrhu AMB pre obrábanie kovov, ktorý sa koná od 13. do 17. septembra v Stuttgarte, spoločnosť norelem predstavuje svoj sortiment upínacej techniky. Tá sa výrazne rozšírila: od 5-osových upínačov až po viacnásobné upínacie systémy a moduly na ručné upínanie - zákazníci tu nájdu množstvo nových komponentov, ktoré ponúkajú jasnú pridanú hodnotu v mnohých aplikáciách
Spoločnosť norelem mala doteraz vo svojom sortimente upínacie krúžky z ocele, hliníka a nehrdzavejúcej ocele A2. Teraz sú tieto všestranné komponenty k dispozícii aj v ešte robustnejšej verzii z nehrdzavejúcej ocele A4. Vďaka dobrej odolnosti voči kyselinám a korózii sa tieto upínacie krúžky môžu používať aj v chemickom a potravinárskom priemysle alebo v aplikáciách, kde dochádza ku kontaktu so slanou vodou
Spoľahliví pomocníci pre plynulé zapínanie a radenie prevodových stupňov